Plynová bleskoistka BROK 20kA - prepäťová ochrana Zobraziť väčšie

Plynová bleskoistka BROK 20kA - prepäťová ochrana

BLESKOJISTKA-BROK

Nový produkt

Koaxiálná 20kA prepäťová ochrana TV-SAT-FM rozvodov od českého výrobcu BROK je určená na zabezpečenie televízorov, set top boxov a HIFI vežou pred úderom blesku a prepätím.

Viac detailov

19 ks

Skladom

19,90 € s DPH

Detaily

Bleskoistka SPKO-F75-SAT / TV-B / F-F

Prepäťová ochrana BrOK® SPKO-F75-SAT / TV-B / F-F, typ 1 (zvodič bleskového prúdu triedy B). Je osadená plynovú bleskoistkou a je určená na ochranu citlivých vstupov anténnych zosilňovačov STA, SAT konvertorov a TV prijímačov pripojených koaxiálnym káblom 75 Ohm vedúcim od TV a SAT antén z vonkajšieho prostredia (LPZ 0B, C). Ochrana sa pripája ku chránenému koaxiálnemu káblu ako priechodzia káblová spojka F-F s konektormi typu F75.

Ochrana chráni pripojené prístroje i pri priamom údere blesku do zachytávacej bleskozvodovej sústavy objektu v zmysle znenia dokumentu IEC 61312-1 (skúška prúdovou rázovou vlnou o amplitúde 2,5 kA a dĺžke trvania 10/350 mikrosekúnd).

Podmienkou správnej funkcie každej prepäťovej ochrany je jej dôkladné elektrické pripojenie s ekvipotenciálne prípojnicou EP objektu (zvyčajne k podružné prípojnicu EP alebo na ochranný vodič PE rozvodu nn) najkratšom vodičom o minimálnom prierezu 2,5 mm2.

Ochrana sa pripája medzi koax. zvod od antény (alebo SAT konvertora) a chránený vstup STA alebo TV prijímač ako priechodná káblová spojka s konektormi typu F75 / F-F.

Konštrukcia ochrany zaisťuje spoľahlivé zvedenie časti bleskového prúdu bez termodynamickej deštrukcie ochrany a jej okolia. To umožňuje inštaláciu koaxiálnych prepäťových ochrán BrOK® aj do plastových rozvádzačov.

Technické parametre:

  • Ochrana je osadená bleskoistkou 20 kA, 8/20 alebo ekvivalentom.
  • Merané frekvenčné pásmo: 10 MHz - 2150 MHz
  • Činiteľ útlmu na kmitočte 2150 MHz: lepší ako -0,3 dB
  • Činiteľ prispôsobenie na kmitočte 2150 MHz: lepší ako -20 dB
  • Skúšobný rázový prúd IZRP: 2,5 kA, 10/350 mikrosekúnd
  • Max. zvyškové napätie na chránenom výstupu pri IZRP: <± 35 Vp-p pre t≥ 250 ns

Pripojenie ochrany:

k signálovej ceste: ako priechodná káblová spojka s konektormi F75 / F-F
k ekvipotenciálne prípojkesystému: izolovaným (ŽZ) slaněným Cu vodičom o minimálnom prierezu 2,5 mm2 s nalisovaným káblovým okom, pripojeným k ochrane skrutkou M5 (oko a skrutka M5 sú príslušenstvom ochrany)
Montážna poloha: ľubovoľná
Rozmery-obrys: 25 x 55 mm
Hmotnosť: 74 g
Trieda krytia: IP20

Dôležité upozornenie:

U prepäťových ochrán osadených plynovou bleskoistkou je doporučená periodická kontrola funkčnosti ochrany v intervale 1x za rok.

Vyhlásenie o zhode bolo vydané na základe skúšobného protokolu č .: P 00/01/06 z autorizovanej skúšobného laboratória č. 1148, ABEGU a. S., Skúšobňa.

Prepäťová ochrana je vyrábaná podľa úžitkového vzoru č .: 10494

Upozornenie: táto súčiastka nenahrádza poistenie domácnosti, inštalácia musí byť vykonaná odbornou firmou podľa projektovej dokumentácie a správnosť inštalácie overená správou revízneho technika.

20 ďalších produktov v rovnakej kategórii: